קריית אתא שוברת שיאי ביקוש גם בקורונה - קריית אתא
קריית אתא

קריית אתא שוברת שיאי ביקוש גם בקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

 

גם בתקופת הקורונה הישראלים ממשיכים לרכוש דירות בקרית אתא.

השנה, שבר הביקוש לדירות בעיר שיא של עשר שנים והמחירים עולים ועולים, עד שכיום דירת 5 חדרים מרווחת כבר מגיעה לתג מחיר של כ-1.65 מיליון שקל.

עם זאת, בעזרת תכנון והשקעה מחושבת ניתן להגיע לדירה בעיר במחירים נמוכים יותר. כך לדוגמה, יחידת קרקע המגלמת זכויות לדירת 5 חדרים מרווחת, נמכרת כיום תמורת 289 אלף שקל.

מדובר בקרקע הנמצאת בשלבי האישור המתקדמים ביותר בשטח של תוכנית כ-450 ב' של קרית אתא. התוכנית המפורטת כבר הופקדה בוועדה ונמצאת כיום בשלב ההתנגדויות וממתינה לאישור הסופי שלאחריו יינתן היתר בניה. 

התוכנית המפורטת כוללת בניה של 2900  יחידות דיור במתחם המשווק כעת. עוד כוללת התוכנית מסחר ותעסוקה בשטח של כ-12,500 מ"ר. לפי הערכת שמאי בהתאם לתקן 22, הבנייה במקום תתחיל בתוך שנה עד שלוש  שנים והמשמעות ברורה, מי שישקיע היום, עשוי לגזור רווח של מאות אלפי שקלים בתוך שנים ספורות.

למשקיעים יש בעיקר מה להרוויח

כיום מתגוררים בקרית אתא 60 אלף תושבים, אך הביקוש למגורים בעיר עולה משנה לשנה, ועל פי תוכניות העירייה, בתוך 15 שנה בלבד יוכפל מספר התושבים.

תוכנית כ-450 ב' היא חלק חשוב במגמת ההתרחבות הזו, שכן היא תספק לדיירים החדשים דירות איכותיות, לצד אפשרויות תעסוקה ושטחי מסחר. בנוסף, לתוכנית חשיבות רבה מאחר שהיא תחבר בין מערב למזרח העיר.

"בשנה האחרונה בלבד, בזמן שמחירי הדירות במקומות אחרים בארץ רשמו האטה, בקרית אתא נראתה המגמה ההפוכה, עם עלייה של 17% בתוך שנה וחצי", אומרים בחברת פרופרטי, המשווקת את הקרקע. "כל הגורמים האלה מסבירים למה אנחנו מאמינים שעד שהפרויקט ייבנה, השווי של הדירות בו יזנק בעוד עשרות אחוזים.

מבדיקות מעמיקות שעשינו, עולה שקרית אתא היא יעד יוצא דופן להשקעה, בכל הקשור לפוטנציאל ההתפתחות של המקום והתשואות למשקיעים בעתיד הקרוב.

אין ספק מבחינתנו שקרית אתא היא אחד מהמקומות הטובים ביותר להשקעה כיום".

מערכת חינוך מצוינת וחיבור מהיר לתל אביב

קרית אתא ידועה במערכת החינוך האיכותית שלה, לאחר השקעה של עשרות מיליוני שקלים בשנה ועשרות מוסדות חינוך חדשים שהוקמו בה.

גם המדינה משקיעה רבות בעיר, בין היתר בפרויקטים גדולים של תשתיות על פי תוכניות ארציות.

בעתיד תשמש קרית אתא מרכז מטרופוליני משני, עם משרדי ממשלה, מרכזי תעסוקה ומרכז רפואי. כבר כיום, הודות לכבישים חדשים, נמצאת העיר במרחק שעת נסיעה בלבד מתל אביב, והתושבים נהנים מגישה מהירה במיוחד לחיפה ולאזור הצפון כולו.

בנוסף, ב-2027 אמורה להתחיל לפעול בעיר תחנה של הרכבת הקלה, שתחבר בין נצרת לחיפה

השיפור המשמעותי ברמת החיים בעיר ובתדמית שלה מושך הגירה חיובית משמעותית לקרית אתא, בה מתוכננות לקום עוד אלפי יחידות דיור. עם זאת, לא רק משפחות צעירות ומשפרי דיור מגיעים לעיר, אלא גם משקיעים רבים, שמזהים את הפוטנציאל לעליית ערך מהירה לצד תשואה שוטפת מדמי שכירות

הקרקע בשלב המתקדם ביותר האפשרי

"בהשקעה בקרקעות, פעמים רבות יש אי ודאות בשאלה אם תהיה בכלל בנייה למגורים על הקרקע", אומרים בפרופרטי. "זה מרכיב סיכון משמעותי, כי אם אין אישור לבנייה בסופו של דבר, הקרקע לא תופשר למגורים והרווח של המשקיע יהיה נמוך מאוד, אם בכלל.

"במקרה שלנו, ייעוד הקרקע הוא למגורים, ואין סיכון שהתוכנית לא תאושר. כלומר, קיימת ודאות שהבנייה תצא לדרך וכל משקיע יידע כבר היום את מיקום המגרש שעליו ייבנה הבניין שבו תהיה דירתו. יש כאן עסקה יוצאת דופן: רמת ודאות גבוהה ומימוש מהיר יחסית, כשהרווח צפוי להסתכם במאות אלפי שקלים".

.

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות